Statistiky Sociálních Sítí 2019: Vše, co potřebujete vědět

Jsou sociální sítě velkou součástí vašeho života? Obecně v posledních letech trávíme na sociálních sítích čím dál více času. Připravil jsem si pro vás statistiky sociálních sítí včetně grafiky a zajímavých informací.

Statistiky Facebooku

Facebook byl založen a spuštěn Markem Zuckerbergem v roce 2004. Z počátku byl Facebook přístupný pouze studentům Harvardu, minimální věková hranice byla stanovena na 13 let a k dokončení registrace bylo nutné poskytnout svou e-mailovou adresu. A nyní se po 14 letech existence stal Facebook nejpoužívanější sociální sítí na světě, kterou měsíčně aktivně využívá 2,23 miliardy lidí. Facebook také vlastní Instagram a Whatsapp, takže se jedná o největšího hráče v tomto segmentu.

Většinu těchto statistik jsem našel na stránce Facebook Newsroom. Všechny zdroje jsou k dispozici na konci článku.

Statistiky YouTube

Server YouTube vytvořili v roce 2005 Steve Chen, Chad Hurley a Jawed Karim. YouTube je dnes považovaný za 3. nejnavštěvovanější web na světě. Za 13 let své existence se z YouTube stal gigant, který dominuje video obsahu. Jeho největší konkurenti, Facebook a Instagram, v poslední době kladou větší důraz na video obsah. Sociální síť YouTube vlastní společnost Google.

Většinu těchto statistik jsem našel na stránkách Official YouTube Blog a Press Page. Všechny zdroje jsou k dispozici na konci článku.

Statistiky WhatsAppu

WhatsApp je aplikace, přes kterou je možné zdarma komunikovat pomocí zpráv a volání. WhatsApp založili Jan Koum a Brian Acton v roce 2009. V roce 2014 byla tato aplikace odkoupena Facebookem. V posledních letech zažívá WhasApp hodně velký progress a pro Facebook se jednalo o dobrou investici.

Protože nejsou k dispozici oficiální výsledky a statistiky týkající se aplikace WhatsApp, jsou tyto informace primárně převzaty ze zdrojů třetích stran. Všechny zdroje jsou uvedeny na konci článku.

Statistiky Instagramu

Instagram byl založen v roce 2011 Kevinem Systromem a Mikem Kriegerem. Stejně jako aplikace WhatsApp byl Instagram v roce 2012 odkoupený Facebookem. Aktuálně se jedná o jednu z nejoblíbenějších sociálních sítí a za mě osobně má Instagram velký potenciál se stát lídrem v této oblasti.

Instagram je velmi „pružná“ firma, která poslední roky přichází s velkým počtem inovací. Dokáže se prosadit na již obsazeném trhu, jak to dokázala v případě Instagram Stories. Původně chtěl Facebook odkoupit i Snapchat, jenže dohoda se nakonec nekonala. A tak Instagram spustil Instagram Stories a zasadil tak poměrně tvrdý hit Snapchatu.

Nechme se překvapit, jak se v následujících letech Instagram transformuje, protože z něj odchází oba původní zakladatelé. Moje čistě osobní predikce je taková, že se z Instagramu stane ještě větší nákupní galerie a uvidíme tam mnohem více reklam než doposud.

Většinu těchto statistik jsem našel na stránce Instagram Press. Všechny zdroje jsou k dispozici na konci článku.

Statistiky Google+

Google+ byl velkým projektem firmy Google, která chtěla sjednotit více svých služeb pod jednou střechou a vybudovat na této platformě jednu velkou komunitu. Avšak zatím se nepovedlo naplnit tuto vizi a sociální síť Google+ je spíše zklamáním.

Protože Google+ neposkytuje dostatek oficiálních výsledků a statistik, jsou tyto informace primárně převzaty ze zdrojů třetích stran. Všechny zdroje jsou k dispozici na konci článku.

Statistiky Twitteru

Twitter založili Jack Dorsey, Biz Stone a Evan Williams v březnu roku 2006. Tato sociální síť se vyznačovala krátkými sděleními o 140 znacích, jejich délka byla později navýšena. Na Twitteru se většinou objevují nové informace jako první. Spousta médií, známých osobností a odborníků používá Twitter pro sdílení informací v reálném čase.

Zdroj informací jsem primárně našel ve čtvrtletní výroční zprávě, kterou Twitter pravidelně publikuje. Všechny zdroje jsou uvedené na konci článku.

Statistiky Redditu

Hodně lidí u nás tuto sociální síť nezná, přesto se jedná o jednu z největších sociálních sítí na světě. Reddit je diskuzní platforma založená na hodnocení obsahu. Založili ji v roce 2005 Alexis Ohanian a Steve Huffman z Univerzity ve Virginii.

Většinu informací jsem našel na jejich webu pro Inzerenty a Média. Všechny zdroje jsou k dispozici na konci článku.

Statistiky Snapchatu

Snapchat je mobilní aplikace, která umožňuje sdílet krátké zprávy a videa ostatním uživatelům, které po jejich zobrazení zmizí. Snapchat založili Bobby Murphy, Evan Spiegel a Reggie Brown v roce 2011.

Jak již bylo zmíněno, tak s příchodem Instagram Stories získal Snapchat silnou konkurenci. Stories je možné používat nejen na Instagramu a Snapchatu, ale také na Facebooku nebo ve WhatsAppu. Když Snapchat vstoupil v roce 2017 na burzu, tak se jednalo spíše o pád. Je otázkou, jak se bude tato platforma prezentovat do budoucna.

Většinu dat jsem našel v kvartální výroční zprávě. Všechny zdroje jsou dostupné na konci článku.

Statistiky LinkedInu

LinkedIn je profesní síť, kde mají uživatelé svůj profil, který je podobný CV. Lidé tam sdílí své profesní zkušenosti a dovednosti, absolvované kurzy a semináře. LinkedIn byl založen v roce 2002 a spuštěn v roce 2003, později byl odkoupen firmou Microsoft. Mnoho HR specialistů využívá k hledání nových zaměstnanců a odborníků právě LinkedIn.

Tato sociální síť patří k mým nejoblíbenějším, protože mi již několikrát umožnila se spojit se zajímavými lidmi a získat nové klienty. Také je na ni napojena např. vzdělávací platforma s online kurzy.

Většinu informací jsem našel na webu v sekci O nás. Všechny zdroje jsou k dispozici na konci článku.

Statistiky Pinterestu

Pinterest je platforma, která umožňuje rychle najít inspiraci a informace. Pinterest založili v roce 2010 Evan Sharp, Ben Silbermann a Paul Sciarra.

Pinterest je skvělé místo, kde najít inspiraci. Já tam rád hledám inspiraci pro grafiku nebo dokonce cestování. Další lidé tam hledají například modní nebo beauty inspiraci.

Některé informace jsem našel na Blogu Pinterestu. Další informace byly nalezeny na webech třetích stran. Všechny zdroje jsou dostupné na konci článku.

Tip na závěr – Statistiky Quora

Na závěr jsem si připravil jeden tip, který vám může přinést odpověď na spoustu otázek. Něco neznáte nebo nevíte? Zkuste sociální sít Quora, která je založena na principu kladení otázek a získání relevantních odpovědí a tipů. Platformu Quora založil v roce 2009 Adam D’Angelo.

Někdy až člověk hledí, jaké hodnotné informace tam může najít. Lidé vám tam klidně detailně popíší svůj business plán nebo do hloubky vylíčí své životní zkušenosti. Takže pokud máte někdy trochu času, tak si můžete pročíst nějaká diskuzní vlákna.

Některé informace jsem nalezl ve vyjádření zakladatele a CEO Quora. Další informace pocházejí z webu třetích stran. Všechny zdroje jsou uvedeny na konci článku.

Závěrem

Jaká je vaše nejoblíbenější sociální síť? Zajímá vás, jakou dobu strávíte brouzdáním na sociálních sítích? Tyto informace vám jsou schopny poskytnout např. Twitter a Instagram, tak se schválně někdy zkuste podívat a třeba budete překvapeni.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here