Rozhovor s @terezasulc: „Sdílím se svou komunitou tak 60-70 % svého života“

Kdo je Tereza Šulc a jaký je její život?

Myslím, že veřejnost si mě vybaví především jako maminku skoro dvouleté Tamarky. Jinak jsem také studentka, momentálně v bakalářském ročníku. Studuji média a momentálně i pracuji pod jednou z nejznámějších mediálních firem. Nyní jsem již i manželka.

Podle Tvých slov se Tvá komunita začala na Instagramu rozrůstat rychleji, když jsi začala publikovat více obsahu s těhotenskou a mateřskou tématikou. Jak to vnímáš teď?

Tak těhotné ženy a maminky jsou velkou masovou komunitou. Podle mě se dá říci, že i důvěrnější. Když mají maminky chvilku času, tak se rády inspirují od jiných. Píší své zkušenosti pod příspěvky a očekávají reakce. Žijeme v moderní době a tak je jisté, že i maminky chtějí porovnávat své děti s cizími, ale je nutné si stanovit hranice.

https://www.instagram.com/p/Bs_edk1nUmt/

Jak Ti narození potomka změnilo život a jak náročné je pro Tebe to propojit s tvorbou online obsahu?

Své těhotenství jsem zjistila v den, kdy jsem nastupovala na vysokou školu. Šok to nebyl, miminko jsme plánovali. Ale stála přede mnou otázka, zda k rodičovství zahrnu i studium. S bříškem jsem si odseděla všechny přednášky, napsala všechny testy nebo ústní zkoušky. Horší to bylo, když už byla dcera na světě a byla na mě závislá kvůli kojení. Naštěstí mám podporu v manželovi a dceru vozil před školou v kočárku nebo přijel po 3 hodinách autem, abych ji mohla nakojit, takže jsem ji nikdy nemusela dát Sunar.

Babičky máme daleko, tak si musíme často vystačit sami. Nejnáročnější období začalo teď, kdy jsem ke studiu a k rodičovství začala chodit do práce.  Práci mám z domova, do práce chodím jen jednou týdmě, takže jsem ráda, že nemusím dávat dceru do školky. Nechci ji ochuzovat o náš společný čas a pro mě je ještě malá na to, aby byla celý den beze mě. Do školky ji chci dát až tak za rok.

Když jsem se díval na Tvůj Instagram, tak se lidé poměrně dost zajímají o Tvůj osobní život. Jak sis stanovila  mantinely, které určují, co se svými fanoušky sdílíš a kde už začíná Tvé soukromí?

Když nad tím tak přemýšlím, sdílím se svou komunitou tak 60-70 % svého života. Vědí, jak se jmenuje a jak vypadá moje dcera, jaké máme domácí mazlíčky nebo že žijeme v Praze. Jsou tu ale informace, které ventilovat nebudu, které se týkají pouze nás dvou, a to jak z našeho manželského života, nebo zdravotního stavu atd.

View this post on Instagram

Na Valentýna jsme měli v plánu jet někam do bazénu, aby si Tammy zařádila. 🏊🏼‍♀️Zabalila jsem plavky a osušky a jeli jsme všichni. 🚗 Jenže cesta trvala hodinu, a já si nevzala brýle, takže při jeho štěstí jsem nevěděla, kam jedeme. Jen jsem věděla, že do bazénu je to 15 minut.😅 Následně jsme dorazili do honosného zámku, a bylo mi oznámeno, že tu jsme přes noc. ,,Vždyť oba zítra ráno už pracujeme," řekla jsem nechápavě. Ale ten den jsem si užila v klidu a s poklidem s rodinou, zapomněla na čas a kochala se přírodou. Je to krásný areál, nic nám nechybělo. Jen ranní vstávání a nasednout zpět do pracovního módu bylo těžší. Děkuju.❤️ PS: Obdivuji tě, že si mi nenápadně zabalil kosmetiku i oblečení, včetně věcí pro tu naší malou a jedinou hvězdičku ❤️PS2: Až budeme společně vybavovat barák,🏠 vzpomeň si, ze mě miluješ jo?🌹 #family

A post shared by Tereza Šulc (@terezasulc) on

Začala jsi také natáčet videa na YouTube. Co Tě k tomu vedlo?

Na platformě Instagram mi chybí prostor na natáčení videí. Nebo respektive, chyběl. Nyní je možnost natáčet na IGTV a já dlouho uvažuji nad tím, že tam svou tvorbu přesunu.

Jaké aplikace a nástroje používáš pro tvorbu obsahu na Instagram a YouTube? Jsou nějaké nástroje/aplikace, na které nedáš dopustit?

Na Youtube využívám Imovie. Je to dobrá aplikace na střih videí. Na postprodukci na Instagramu využívám Snapseed na zvýšení jasnosti fotek. Fotky jsou v reálu celkem tmavé a potřebují dodat trochu světla, což Instagram umí, ale ne tak dobře. Ale nějaké úpravy ve Photoshopu a podobných já nezastávám. I když se musím přiznat, že několik let zpět, třeba 5 let, jsem Photoshop používala, abych byla hubenější. Naštěstí jsem brzy pochopila, že je to jen virtuální realita a začala jsem zdravě jíst a cvičit, takže už mám postavu, jakou jsem vždy chtěla.

Podle čeho si vybíráš firmy, se kterými navazuješ spolupráci? Co je pro Tebe klíčové?

Dříve jsem navazovala spolupráce celkem často a moje fanoušky to štvalo. Tím mi chtěli dát jasně najevo, že tímto směrem se můj kanál zaobírat nemá. Když už navážu nějakou spolupráci, musí se to týkat mé komunity a být kvalitní.

https://www.instagram.com/p/BnTbTRshV9z/

Jaké chyby z Tvého pohledu dělají firmy, když chtějí navázat spolupráci s influencerem?

Celkově u nás v ČR firmy dělají tu chybu, že influencerům nechtějí platit a snaží se vše zahnat do barterových spoluprací. Hodně lidí si myslí, že za propagaci jedné věci má dotyčná osoba desítky tisíc korun, opak je pravdou. On se vždycky najde totiž člověk, co jim tu reklamu udělá zadarmo. To je jeden z dalších důvodů, proč nenavazuji  téměř žádné spolupráce.

Je podle Tebe důležité, aby influenceři označovali viditelně reklamu v rámci navázané spolupráce?

Tak co si budeme povídat. Skrytá reklama je všude. Máte ji ve filmech, v seriálech, v hudebních klipech a i na Instagramu. Myslím, že je rozdíl, pokud je reklama ukázaná jako produkt, ke kterému blogerka píše, že je to např. ,,Nejlepší kosmetika, co kdy vyzkoušela”, a za týden to samé napíše u jiné značky. Tak pak je klient zmatený a neví, co si má myslet. V takovém případě bych reklamu viditelnou chtěla. Pokud se jedná o oblečení, tak důležité mi to nepřijde. To už je věc vkusu, než důvěry v blogerku/blogera.

https://www.instagram.com/p/Bn6sBhbhNRS/

Kdo je pro Tebe influencer? A co pro Tebe znamená to, že Tě sledují desítky tisíc lidí?

Pro mě je to osoba pohybující se na internetu, která vlastní a vytváří určitý kanál a skrze něj komunikuje se svými sledovateli. Je to takový levný typ marketingu. Je to buď nějaký bloger/ka nebo například youtuber/ka. Já osobně jsem si zvykla na to, že mě sleduje přes 30k lidí, většina je tady z Prahy jako já, takže se často stává, že někoho na ulici potkám. Neberu to tak, že bych byla nějaká slavná osobnost, to ani není můj záměr. Beru to tak, že z nějakého důvodu jsem pro tu svou komunitu zajímavá a chtějí mi být nablízku.

Máš nějaké rady nebo tipy pro další online tvůrce, kteří se chtějí posunout dál ve svojí tvorbě?

Být svůj. Lidé vás začnou sledovat, protože máte jisté charisma a jste pro ně zajímaví. Pokud se pak zaprodáte firmám a všem možným reklamám, bude to stát za prd.

Děkuji za rozhovor a přeji hlavně hodně zdraví a spokojenosti.

Zdroj: Text – Ivo Veselý, Tereza Šulc, Fotky – Instagram @terezasulc

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here