Proč neinvestovat všechen svůj čas jen do Instagramu?

Instagram je v této době velmi oblíbenou sociální sítí a jeho popularita dál roste. Přesto byste neměli investovat všechen svůj čas a energii do jedné platformy, ať už jde o Instagram, nebo jinou sociální síť. Proč?

Stejně jako u investic platí základní pravidlo nedávat všechna vajíčka do jednoho košíku, tak tato poučka platí rovněž u tvorby online obsahu.

Děje se to. Příkladem je Snapchat, Facebook nebo YouTube

Vzpomeňme si na Snapchat, který se jednu dobu těšil velké popularitě. Když jsem bydlel v USA, tak mi přišlo, že ho Američané používají daleko častěji než Instagram. Samozřejmě u nás Snapchat nebyl tak rozšířený jako v USA. Přesto si i u nás našel své uživatele. Každopádně s nástupem InstaStories a pár dalšími vylepšeními si Instagram upevnil svoji pozici a Snapchat šel do ústraní.

Dalším příkladem může být Facebook, který Instagram sám vlastní. Když si vzpomenu, jak jsem Facebook používal třeba 5 let zpátky v porovnání s dneškem, tak je to velký rozdíl. Osobně na Facebooku trávím daleko méně času. Už to není o tom, že ráno vstanu a dychtivě si začnu pročítat nové statusy kamarádů. Nejvíce používám Messenger a jsem aktivní v pár skupinách a tím to víceméně končí. Máte to podobně?

Můžeme se také podívat na YouTube, který zpřísňuje podmínky pro tvorbu obsahu a generování výdělků. Smazal například tvorbu i některým vetším YouTuberům a to kvůli porušovaní uživatelských podmínek. Jejich obsah byl  vyhodnocen jako nevhodný nebo urážlivý.

Ostatně i sám Instagram zpřísňuje pravidla a dbá více na to, jaký obsah najdeme na této sociální síti. Vidět to můžeme třeba v případě smazání účtu influencerky Carrie Kirsten s 350 tisíci followers za publikování nevhodného obsahu a i další influenceři mají obdobný problém.

Nebo se může stát, že dosahy a aktivita již nebudou takové jako bývaly. Což je vidět na dokola omílaném novém algoritmu. A pro některé lidi to znamená doslova osobní tragédii.

Co to teda znamená a co s tím?

Znamená to, že vsadit všechno na jednu kartu se nemusí vyplatit. Platforma může skončit nebo přestane být pro uživatele atraktivní a může jít do ústraní, jak se to stalo třeba u zmíněného Snapchatu.

Není ovšem potřeba propadat nějaké skepsi. Osobně si nedokážu dost dobře představit, že by v této době třeba Facebook, YouTube nebo Instagram skončil. Instagram je dlouhodobě má nejoblíbenější sociální síť a sám jí věnuji největší pozornost. Stačí si diverzifikovat portfolio a nevsázet vše na jednu kartu.

Snažím se zaměřit na více druhů komunikačních případů. Buduji a rozvíjím svůj Linked, kde vidím velký prostor a potenciál. Mám tam svoji cílovku a jsou tam dobré dosahy. Také doporučuji mít svůj blog/web na vlastním webhostingu a doméně. Je to otázka pár stovek korun ročně.

Hlavně je to na vaší vlastní platformě. Osobně využívám přes 5 let služeb WEDOSu a blogy/weby dělám primárně přes WordPress. Jsem zastánce toho, že blogy mrtvé nejsou. Za mě je to o tom, stejně jako jinde, umět lidi zaujmout, odlišit se a předat něco s přidanou hodnotou.

Reálný život se žije, na Instagramu ho moc nenajdete

Tak schválně. Kolik hodin denně trávíte na Instagramu? Dejte vědět do komentářů. Nebo se nad tím je zamyslete. Sami pro sebe. Já se snažím více času trávit offline s přáteli, rodinou, sportem, cestováním a studiem. I když se sem tam přistihnu, že jsem tam více než dost.

Už i sami vývojaří sociálních sítí implementují do svých aplikací rozšíření, které moniturují kolik času trávíte online. Můžete si nastavit omezezovač, který vás upozorní, že jste dnes, už dvě hodiny na Instagramu. Těchto rozšíření se v dohledné době dočkáme.

A pokud chcete znát nějaké tipy, jak na Instagram, tak si také můžete přečíst rozhovor s instagramerkou Aki Votrubovou.

Zdroj: Text – Ivo Veselý, Foto: Unsplash, Pexels

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here